Araç rezervasyonunuzu, www.ziraatfilo.com.tr ana sayfasında rezervasyonunuzla ilgili seçimleri tamamladıktan sonra Visa/Mastercard kredi kartlarınızı kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıca, 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hayır, Visa/Mastercard kredi kartları dışında ödeme kabul edememekteyiz. Hiçbir satış kanalımızdan nakit, debit kart ya da sanal kart ile araç rezervasyonu yapılamamaktadır.
 

Hayır. Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.
 

ziraatfilo.com.tr ve mobil sitemiz üzerinden ofiste ödemeli rezervasyon seçeneği sunmamaktayız. Misafirlerimiz, web sitemizden arama yapabilecekleri gibi 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de talep etmiş oldukları tarih aralığı ve araç grubunda müsaitlik ile ilgili bilgi edinebilir, çağrı merkezimiz aracılığıyla ofiste ödemeli rezervasyon yapabilirler. Unutmayın, yoğun dönemlerde ofiste ödemeli rezervasyon alınamayabilir. Erken rezervasyon yaptırmanız durumunda rezervasyonunuz daha avantajlı olacaktır.
 

ziraatfilo.com.tr web sitemiz üzerinden araba kiralama işlemi gerçekleştirmiş tüm misafirlerimizin kiralama işlemi sırasında belirttikleri e-posta adresine e-posta ile ve cep telefonlarına SMS ile konfirmasyon bilgisi iletilmektedir. Bu nedenle, misafirlerimizin rezervasyon esnasında tüm bilgilerini eksiksiz ve doğru iletmeleri önemlidir.
 

ziraatfilo.com.tr ana sayfasında üst tarafta bulunan Online Rezervasyon başlığının altındaki Rezervasyon İptal Talebi sekmesinden, rezervasyon numaranızı ve e-posta adresinizi girerek rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca, 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile de rezervasyon iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın, kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması ya da rezervasyon iptal edilmeksizin aracın teslim alınmaması durumunda kiralama fiyatının iadesinde kesinti yapılmaktadır. Rezervasyon iptal işlemleri kurallarının detayları için ZiraatFİLO sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.
 

İptal talebinizi rezervasyon yaptığınız tarihte tarafımıza bildirirseniz, ödediğiniz tüm tutar kartınıza iade olacaktır. Diğer iptal taleplerinizdeki iade uygulamamız şu şekildedir: - Kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması durumunda 1 günlük kiralama ücreti tutarında kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır. - Kiralamanızın alış saatine 24 saatten fazla zaman var ise, kiralama bedelinde kesinti yapılmadan iade yapılmaktadır. - Güvence paketi satın almanız durumunda ücretsiz iptal ve iade yapılmaktadır. Araç kiralama işlemleri kuralları için ZiraatFİLO sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.
 

Onaylı rezervasyonlarınızda, araç grubu değişikliği ya da ek hizmet ekleme gibi işlemler centraltr.com web sitemiz aracılığıyla gerçekleştirilememektedir. Rezervasyonunda değişiklik yapmak isteyen misafirlerimizin 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimize ya da ilgili şubemize başvurmaları gerekir. Değişiklik kuralları için ZiraatFİLO sözleşmesi dokümanını inceleyebilirsiniz.
 

Misafirlerimizin seçimlerini yapmış oldukları ofislere, anlık olarak rezervasyon bilgileri iletilmektedir. İlgili ofisimize, rezervasyon bilgilerinizle gitmeniz yeterlidir. Yanınızda ehliyetinizi ve kredi kartınızı bulundurmayı unutmayınız.
 

Misafirlerimiz seçimlerini yapmış oldukları araçları, rezervasyon yaptırırken belirttikleri ofislerden almak için ofisimize geldiklerinde; araç kiralama sözleşmesi imzalayacaklardır. Sözleşmenin geçerli olabilmesi için yanınızda sürücü belgeniz, kimliğiniz ya da geçerli pasaportunuz ve en az provizyon bedeli kadar limiti olan kredi kartınız bulunmalıdır. Ayrıca, ikamet adresiniz ve telefon bilgileriniz sözleşmenize kaydedilecektir. Ofisimizden ayrılmadan önce mutlaka kiralama sözleşmenizin bir nüshasını yetkili arkadaşlarımızdan isteyiniz.
 

Misafirlerimizin belirtmiş olduğu alış gününde, istedikleri araç grubunda müsait araç temin edemediğimiz misafirlerimize bir üst grupta müsait olan araç, yaş ve ehliyet yaşı limitlerinizin araç grubu şartlarına uygun olması halinde, fiyat farkı talep edilmeksizin verilecektir.
 

Aracın size teslim edildiğini gösteren teslim tutanağını imzalamadan önce; aracın kilometresini kontrol ediniz, varsa kusur ve hasarlarını yetkili arkadaşımızla birlikte tespit ederek tutanağa doğru geçirildiğinden emin olunuz. Ayrıca, kiraladığınız aracın güvenlik donanımı ve aksesuarları ile ilgili yetkili arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
 

Hayır. Araç kiralama işlemlerinde taksit uygulamamız bulunmamaktadır.
 

Tüm filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonunda, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür. HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yaptıysanız; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumları tarafınca ZiraatFİLO'dan tahsil edilir. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir. Osmangazi köprüsünden yapılan geçişlerde HGS kullanılamamaktadır, gişede nakit ödeme yapılması gerekmektedir.
 

Günlük ve aylık kiralamalara göre değişen kilometre sınırı uygulamamız bulunmaktadır. Kilometre sınırı uygulamamız hakkında bilgi almak için ZiraatFİLO sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.

Günlük kilometre limitini aşan misafirlerimize, günlük kiralama bedeline ek kilometre aşım bedeli yansıtılabilir. Araçların kat ettiği mesafe miktarı; imalatçı firmalar tarafından araçlara yerleştirilen kilometre saatinin okunması ile belirlenir. Araca konulan kilometre saatinin bozulması halinde, yapılan yolculuğun haritadaki mesafesi üzerinden kilometre ücreti belirlenir.
 

Kiralama sürenizin sonunda, aracınızı kiralarken iade ofisi olarak belirttiğiniz ofise kiraladığınız araçla gitmeniz yeterlidir. Aracınızın iade ofisi olarak istediğiniz ofisi seçebilirsiniz. Unutmayın, alış ofisi ile iade ofisinin farklı olması durumda tek yön ücreti uygulanacaktır. Tek yön ücreti ile ilgili 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.
 

Filomuzdaki tüm araçlarımızın trafik sigortası ve kaskosu bulunmaktadır.
 

Mini Hasar Sigortası, araçta oluşan maddi hasarların misafirlerimizin yazılı beyanı ile polis raporunun tutulamadığı hasarlarda teminat kapsamına alınmasını sağlar. Misafirlerimize mini hasar, süper mini hasar ve maksimum güvence paketi olmak üzere üç çeşit hasar sigortası seçeneği sunmaktayız. Mini hasar, süper mini hasar ve maksimum güvence paketi sigortası, ZiraatFİLO'nun belirlediği limitlerin altında kalan hasarları kapsar; Mini Hasar Sigortasından faydalanan misafirlerimize bu limitler dahilinde kalan onarım ücretleri yansıtılmaz. Mini Hasar sigortalarımızı, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin Mini Hasar sigortalarından faydalanmak için 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir. Unutmayın, Mini Hasar Sigortası lastik, cam ve farlarda oluşan hasarları kapsamamaktadır.
 

Zorunlu trafik sigortasına ek olarak, üçüncü şahıslara karşı güvence sağlayan sigorta türüdür. Olası bir kaza sonucunda, ZiraatFİLO belirlediği limitler dahilinde üçüncü şahıslara verilen zararlar, İhtiyari Mali Mesuliyet sigortasından faydalanan misafirlerimize yansıtılmaz. İhtiyari Mali Mesuliyet sigortamızı, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin İhtiyari Mali Mesuliyet sigortasından faydalanmak için 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.
 

Filomuzdaki tüm araçlarımızda bulunan standart kaskomuz Lastik, Cam hasarlarını kapsamamaktadır. Lastik, Cam sigortasından faydalanan misafirlerimize bu parçalara verilen hasarların zararı yansıtılmaz. Lastik, Cam, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin lastik, cam sigortasından faydalanmak için 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.
 

Ferdi Kaza Sigortası, başınıza gelmesini istemediğimiz kazalar karşısında siz ve aileniz için maddi güvence oluşturur. Sürücü ve araç içindeki yolcuları sigorta limitleri dahilinde güvence altına alır. Ferdi Kaza sigortamızı, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin Ferdi Kaza sigortasından faydalanmak için 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.
 

GPS Navigasyon sistemi, ulaşmak istediğiniz yerleri vakit kaybetmeden kolayca bulmanızı sağlar. GPS Navigasyon sistemini, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin GPS / Navigasyon hizmetinden faydalanmak için 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.
 

En kıymetlinizin güvenliği bizim için de çok önemli, bebek koltuğu hizmeti ile sevdiklerinizi güvence altına almış olursunuz. Yasalar gereği, içinde 12 yaşa kadar çocuk olan araçlarda çocuk koltuğu bulundurmak zorunludur. Çocuk koltuğu hizmetimizi, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin çocuk koltuğu hizmetimizden faydalanmak için 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.
 

Rezervasyonunuzun ücret kesintisi olmadan iptal edilmesine olanak sağlar. Ayrıca aracı rezervasyon bitiş tarihinden önce iade ederseniz, yeniden hesaplanan kiralama ücreti sonrasındaki fazla tahsilat tarafınıza iade edilecektir. Güvence Paketini, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin güvence paketi hizmetimizden faydalanmak için 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.
 

Kiralama sözleşmesi, aracı kiralayan kişi ile yapılmaktadır. Sözleşmeye bağlı olarak, aracın tüm sigorta ve güvence şartlarında aracı kiralayan kişinin bilgileri yer almaktadır. Kira sözleşmesinde bilgileri olmayan bir kişinin sürücü olarak maddi ya da manevi hasarlı bir kazanın tarafı olması durumunda; tüm sigorta ve güvenceler geçersiz sayılır hem aracı kiralayan hem de kazaya karışan kişiler kazadan sorumlu tutulur. Ek sürücü hizmeti; aracı kiralayana ek bir sürücünün de sözleşmenin tarafı olmasını, sigorta ve güvencelerde yer almasını sağlamaktadır. Unutmayın, gruplara göre değişen sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulaması ek sürücü için de geçerlidir. Sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulamasının detayları için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz. Ek sürücü hizmetimizi, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin ek sürücü hizmetinden faydalanmak için 0850 222 80 55 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.
 

Fiyatlarımız; pazarın yapısı, hizmet kalitesi, talep ve yoğunluk gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Unutmayın, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda rezervasyonunuz daha avantajlı olacaktır.
 

Rezervasyonların iadesi, rezervasyon iptalinin akabinde iptal iade şartlarına göre misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. İptal edilen rezervasyonun iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.
 

En kısa araç kiralama süresi 24 saattir. 1 günden (24 saat) kısa sürecek kiralamalarda 1 günlük kira bedeli alınmaktadır.
 

Provizyon (depozito), kiralamanın sona ermesinin akabinde; varsa ücretli karayolları ve köprü geçişleri, eksik yakıt, günlük km sınırı aşımı ve hasar bedelleri hesaplanarak kalan tutar iade edilir. Bu tutarlar yok ise provizyon ücretinin tamamı iadesi için misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. Provizyon iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.
 

Ana sayfamızda yer alan Kampanyalar bölümünden güncel kampanyalarımıza ulaşabilirsiniz.

ZiraatFİLO olarak düzenlediğimiz kampanyalar birleştirilememektedir. Birden fazla kampanyadan yararlanabilme durumunda, misafirlerimizin kendilerine en uygun buldukları kampanyayı seçmelerini tavsiye ederiz.
 

Araçlarımızın plakasına yazılan trafik cezaları, ZiraatFİLO olarak tarafımıza tebliğ edilir. Maliye Bakanlığı tarafından tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimizin kiralama sürecinde ibraz ettiği kredi kartından tahsil edilir. Tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimize hizmet bedeli eklenerek yansıtılır. Detaylı bilgi için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.
 

T.C. kimlik numarasına yazılan cezalar doğrudan misafirlerimiz tarafından ödenmelidir.
 

Kazanın oluş şekline bağlı olarak, misafirlerimizin izlemesi gereken prosedürler değişmektedir. Ancak, her koşulda misafirlerimizin 0850 222 80 55 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir. Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması, kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması gerekmektedir.
 

Aracımızın arızalanması durumunda misafirlerimizin 0850 222 80 55 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi ve yardım temin edilmesi gerekmektedir. Arızalanan aracın yerine hizmet sınırları içinde yeni araç temin edilecektir. Aracın tamirde geçirdiği günler için masraflar misafirlerimize yansıtılmamaktadır. Ancak misafirlerimizin yürürlükte olan trafik yasa ve mevzuatlarına uymamasından meydana gelecek her türlü zarar, maddi ve manevi kayıplar misafirlerimiz tarafından karşılanır.
 

Araçlarımızda standart olarak kış lastiği bulunmamaktadır. Misafirlerimizin talep ettiği tarih aralığı ve araç grubunda kış lastiği bulunan araçlarımızın müsait olması durumunda kış lastikli araç tahsis edilebilir. Kış lastiği temini ücretli bir hizmetimizdir.
 

Kurumsal anlaşmalar ve filo kiralama talepleriniz için kurumsalkiralama@ziraatfilo.com.tr adresimizden yetkili birimimize talebinizi iletebilirsiniz.
 

Aracın teslimatında gecikme yaşayacak misafirlerimizin, aracı kiralarken iade ofisi olarak belirttiği ofisi bilgilendirmesini rica ederiz. Gecikmenin süresine bağlı olarak, misafirlerimize gecikme bedeli yansıtabilir. Gecikme süresinin 2 saati aştığı durumlarda bir günlük kira bedeli yansıtılır. Gecikme halinde uygulanacak işlemlerin detayı için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.
 

Hayır, araçlarımız yurt dışına çıkartılamamaktadır.